Home > Filo Kiralama > Neden TEB Arval’den kiralama yapmalıyım?

COVID 19 DUYURU    Detaylı bilgi için tıklayınız

Neden TEB Arval’den kiralama yapmalıyım?

TEB Arval’i seçmeniz şirketiniz için ne gibi farklar yaratacaktır? 

Danışmanlık

Araç filolarınızın yönetimine danışman ve yenilikçi bir bakış açısıyla yaklaşır ve sizlere;

 • Doğru araç seçimi
 • Şirket araç politikasının geliştirilmesi
 • Zaman ve maliyet tasarrufu
 • Kullanıcı davranışlarının iyileştirilmesi
 • Araç kullanım süre ve vadesinin belirlenmesi

konularında yardımcı oluruz.

 

MÜŞTERİ MASASI - KİRALAMADA KİŞİSEL YAKLAŞIM

Siz ve sürücülerinizi daha yakından tanımak isteriz. Bazıları araç kiralamayı sadece kurumlar arası hizmet olarak düşünür. TEB Arval ise bunu kişiden kişiye hizmet ya da sloganımızda olduğu gibi “kiralamada kişisel bir yaklaşım” olarak görür.

Müşteri masası, iletişim ve hızlı cevap vermeyi kolaylaştıran, tüm filo fonksiyonlarının bir takımda toplandığı küçük bir kiralama şirketi gibi çalışan, müşteri odaklı bir organizasyon yapısıdır.

Kuruma özel atanmış bir satış ekibinden yararlanıyor olmak, size sözleşmenizin her aşamasında (örn. fiyatlandırma, sipariş ve teslimat) hızlı yanıt alma garantisi sağlar.

Şu anda dünya çapında faaliyette olan 104 Müşteri Masamız mevcuttur. Dolayısıyla müşterilerimize piyasadaki diğer oyunculardan daha yakınız. Bunun nedeni bir yandan benzersiz yapımızın bize küresel ağımızın gücünden avantajlar sağlaması ve bu 104 küçük girişimci ofisin müşterilerimizle kurdukları yakınlıktan faydalanma olanağı sağlamasıdır. Bu sayede o kişisel dokunuş ilişkilerimizde hiçbir zaman kaybolmamaktadır.

 

 ŞİRKET ARAÇ / FİLO POLİTİKASI

Şirketinize en çok uyan filo politikasını belirleyebilmeniz için, teknik ve mali parametreleri inceler, sonra politikanın İnsan Kaynakları ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk etkisini analiz ederiz. Sizin için doğru olan araçların seçilmesini garanti eder ve mümkün olan en iyi finansman ve servis seçeneklerini sunave bu sayede motivasyonu yüksek işgücü ve güvenli , çevreye zarar vermeyen bir filo politikası sağlamış oluruz.

SÜRÜCÜ YÖNETİMİ

TEB Arval farklı bölgelerdeki araç ve sürücüleriniz idare etmenin masrafı, karmaşıklığı ve gerilimi ile sizi yormadan araç filosuna sahip olma imkânı sağlar.

TEB Arval’i seçerek, siz ve şirketiniz önemli miktarda zaman ve para tasarrufu sağlarsınız. Sürücülerinizi siz değil, bizler yönetiriz. Onların günlük takip edilme işi sizin işiniz olmaktan çıkar ama yine de filonuz üzerinde tam kontrolünüz devam eder.

Firmanız ile imzalanmış tüm anlaşmaları sistemimize yüklervebu şekilde, sürücülerinize yolun her adımında rehberlik edebiliriz. Aaraç hasarlarında, servis veya yedek araç ihtiyacında iletişim sadece TEB Arval’in çağrı merkezi ile sürücü arasında geçer. TEB Arval memnun birçok müşterisinin onaylayacağı gibi araç türünün seçilmesi de dahil olmak üzere bu süreçte tümüyle tarafsız davranır. Hangi alanların takip edilip hangi alanların devredileceğine şirketiniz karar verir.

Birlikte çalışmaya başladığımızda TEB Arval bünyenizdeki tüm ilgili departmanlara her türlü detaylı bilgiyi sağlar: sürücü verileri, araç verileri, vergi detayları ve iletişim bilgileri. Sürücülerinizin uygun tür araç ve yakıt kullandıklarından ve araçlarında onarıma ihtiyaç olduğunda aracın servis birimine kabul edilebilir durumda getirildiğinden, yani şirket araç politikanızdaki kurallara uyduğundan emin oluruz.

 

 

BİZİM MİSYONUMUZ, SİZİN MEMNUNİYETİNİZ

Memnuniyetiniz bizim için önemlidir. Bu nedenle sizin ihtiyaçlarınıza uyarlanmış hizmeti garanti ediyor, düzenli olarak araştırmalar yapıyor, böylece sözümüzü tuttuğumuzdan emin olmak istiyoruz.

Hizmet Seviyesi Anlaşmamız ile sizinle önceden teminatları ve hizmet standartlarını oluşturuyoruz. Müşterilerimiz bizim en iyi elçilerimizdir ve sürekli olarak sizin memnun olduğunuzu görebilmek için her zaman elimizden gelenin fazlasını yaparız.

 • Süreçleri ve hizmet standartlarını net olarak tanımlarız ve böylece siz de ne beklemeniz gerektiğini bilirsiniz.
 • Düzenli anketler yapar, performansımızı ve sizin memnuniyet düzeyinizi ölçeriz.
 • Bizim için sebebinden bağımsız olarak her memnuniyetsizlik ifadesi bir şikâyettir.

MÜŞTERİLER

Müşteri memnuniyeti anketleri, konusunda uzman araştırma şirketi Satmetrix ile birlikte gerçekleştirilir. Müşteri memnuniyeti anketi ile hem genel hem de ilişkinin temel adımları bazında memnuniyet seviyesi, bağlılığının ölçümlenmesi, genel imaj değerlendirmesi yapılarak geliştirilmesi gereken alanların belirlenmesi hedeflenir.

SÜRÜCÜLER

Anketler, aylık periyotlarda, yeni araç teslimatı, bakım, hasar onarımı, araç iade süreci ve kaza sonrası sürücü memnuniyetinin ölçülmesi ve gerekli aksiyonların alınması amacıyla online bir platform üzerinden yürütülür.

İŞ ORTAKLARI

İş ortaklarımızın TEB Arval algısının, sunulan kalite, sürücü memnuniyeti ve deneyimi üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır. Bu anket ile iş ortakları ve TEB Arval arasındaki iş ilişkisinin memnuniyet oranı ölçülür ve değerlendirilir.

ÇALIŞANLAR

Global Çalışan Anketi, Arval yönetiminin çalışanların şirket algısını ölçümleyerek ve girişimlerini göz önünde bulundurarak aksiyon planı oluşturmasına imkan tanıyan bir ankettir.

 

TEB ARVAL SMART EXPERIENCE: BENZERSİZ BİR DİJİTAL DENEYİM

Filonuz ile ilgili en doğru kararları verebilmek için, filonuzun genel tablosunu görmelisiniz.

Bu yüzden, her biri farklı alanda sizleri destekleyecek, her an ve her yerden kolayca ulaşabileceğiniz çeşitli online sistemleri sunuyoruz.

FİLO YÖNETİCİLERİ İÇİN:

                                                                    

Hayatınızı kolaylaştırmak için size özel web platformu                                  Filo dağılımı, kilometre aşımı, ortalama CO2 emisyonları, ortalama yakıt tüketimi

                                                                            

SÜRÜCÜLER İÇİN:


TEB Arval sürücülerine özel bir uygulamadır. Uygulama ile kontrata dahil hizmetler, servis noktalarının coğrafik konumları, sürücüler tarafından sık sorulan sorulara verilen cevaplar ve acil durumda yapılması gerekenleri bulabilirsiniz.

   

 

Sürücülere sürüş tekniklerini eğlenceli bir şekilde test etmelerine imkan verir. Uygulama, sürüş hızı, ivmelenmeyi ve fren kullanımını sürücünün telefonu üzerinden ölçerek iyileştirme yapılabilecek alanlara ışık tutmaktadır.

   

SOSYAL SORUMLULUĞUMUZ

Bizler TEB Arval’de ekonomik ve sosyal profilimizi ve çevreye etkimizi önemseriz.
TEB Arval'in kurumsal kimliği dört temel ilkeye dayanır:

     EKONOMİK SOSYAL SORUMLULUĞUMUZ: Etik bir biçimde tam kapsamlı kiralamanın gelişimini sağlamak

 • Toplam Kullanım Maliyetinin azaltılması
 • Araç paylaşımı dahil en uygun ulaşım çözümlerini öne çıkarmak
 • Tedarikçilerimizle yaptığımız sözleşmelerimize KSS maddesini eklemek

    ÇALIŞANLARIMIZA KARŞI SORUMLULUĞUMUZ: Çalışanlarımızın sorumluluğunu arttırmak ve geliştirmek

 • İşyerlerinde farklılıkları ve daha çok katılımı sağlamak
 • Sorumlu bir çalışan yönetimiyle çalışılabilecek iyi bir yer haline getirmek
 • Dinamik kariyer yönetimini destekleyerek öğrenen firma olmak

    TOPLUMA KARŞI SORUMLULUĞUMUZ: Değişim için pozitif vekil olmak

 • Yol güvenliğini artırmak ve onun için çalışmak
 • Ulaşımın geleceği için Araştırma ve Geliştirmeyi finanse edip desteklemek
 • Ana işimizle ilgili olarak kurumsal hayır işlerini desteklemek

   ÇEVRESEL SORUMLULUĞUMUZ: İklim değişimleri için mücadele etmek

 • Daha düşük karbon emisyonları için müşterilerimizle ortak hareket etmek
 • Operasyonlarımızdaki çevresel etkileri azaltmak
 • En iyi çevresel örnekleri paylaşarak farkındalığı arttırmak