SME hub

Arval için 2020 başarılı bir büyüme yılı oldu |TEB Arval

DİJİTAL HABERLER 22 Feb 2021

ARVAL İÇİN 2020 BAŞARILI BİR BÜYÜME YILI OLDU.

• ARVAL +%6,4* BÜYÜME VE 1.381.555 ADET KİRALANMIŞ ARACI İLE AVRUPA’DA OPERASYONEL KİRALAMA’NIN LİDERİ HALİNE GELDİ. PANDEMİYE RAĞMEN PAZAR ORTALAMASINI GERİDE BIRAKTI.
• ŞİRKETİN DUYURUSUNU YAPTIĞI İDDİALI STRATEJİK PLANI ARVAL BEYOND İÇİN İSE ÖNEMLİ BİR YIL OLDU

Tam kapsamlı araç kiralama ve yeni sürdürülebilir mobilite çözümleri uzmanı Arval, hizmet kalitesi, adaptasyon ve yeni fırsatlardan yararlanma becerisi, faaliyetlerinin sağlamlığı ve BNP Paribas Grubu’nun gücü sayesinde, 2020 yılında pazarın üzerinde bir performans yakalamayı başardı.

Arval’in, 2020 yılında  toplam filo kiralamaları 2019 yılına kıyasla %6,4* oranında büyüyerek 1.381.555 araca ulaştı. Arval, 30 ülkede 7.200 çalışanıyla 300.000 müşterisine hizmet veriyor.

2020, pandemiye rağmen güçlü bir yıl oldu

Yaşanan salgın döneminde Arval ekipleri, müşterilere sunulan hizmetlerin güvenli bir şekilde devam ettirilmesi amacıyla dünya çapında seferber edildi. Şirketin güçlü BT altyapısı sayesinde, Arval çalışanlarının %99'undan fazlası, Mart 2020 tarihinden itibaren evlerinden güvenli bir şekilde çalışma imkânı buldu. Şirket ayrıca filosundan yaklaşık 350 aracı, ücretsiz olarak 12 ülkedeki sağlık çalışanlarının hizmetine sundu. Kriz boyunca müşterilerine aktif olarak destek sunan Arval, sözleşme şartları ve sürelerinde esneklik sağladı. Sokağa çıkma kısıtlamaları sonrası mobilite trendlerine yanıt olarak ise Mayıs 2020’de “The Journey Goes On” hizmetini müşterilerine sunmaya başlayan Arval, böylece müşterilerinin güvenli, sürdürülebilir ve düşük maliyetli mobilite çözümleriyle faaliyetlerine yeniden başlamalarına yardımcı oluyor. 

2020’nin öne çıkanları

2019 yılında kuruluşunun 30. yılını kutlayan Arval, Ekim 2020’de yeni stratejik planı Arval Beyond’u tanıtarak önemli bir adım attı. Şirket, Arval Beyond ile güçlü yanlarını temel alarak yeni dünyada büyümeye hazırlanırken, iş modelini de müşteri ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde yeniden kurgulamaya başladı.

Topluma ve müşterilerine karşı sorumluk yaklaşımıyla hareket eden Arval, 2020'de çevresel sorunlara karşı güçlü bir KSS stratejisi geliştirdi.  Arval bu kapsamda 2025 yılı için, yarım milyon elektrik motorlu araç kiralama ve filo genelinde CO2 emisyonlarında %30 azalma gibi ciddi / iddialı hedefler belirledi. 2020 yılında elektrikli mobilitenin öncüsü konumunu üstlenen Arval, Elektrikli Araç siparişlerinde ülkeler bazında küresel pazarın iki katı hızında büyüme yakalamayı başardı. Arval aynı zamanda çeşitlilikle ilgili sorunları da aktif bir şekilde ele alıyor. Örneğin “Arval Kadınları İş Başında” Kariyer Programı ile Arval, bugünün kadınlarının gelecekteki hemcinslerinin önünü açacaklarına inanıyor.

Arval’in Türkiye operasyonlarını yöneten TEB Arval Genel Müdürü Philippe Chabert, kurumsal sosyal sorumluluğun, TEB Arval'in de DNA'sında bulunduğunu vurguladı ve “Arval’in net bir vizyonla bu konudaki uzmanlığı ve rehberliği sayesinde; müşterilerimize sürdürülebilir çözümler sunan, işleri açısından sürdürülebilir geçişin temsilcisi olan duyarlı bir şirket olmayı taahhüt etmekteyiz. SMART adlı özel yaklaşımımız sayesinde ise, müşterilerimize gelecekteki mobilite ve KSS hedeflerine ulaşmaları konusunda rehberlik ediyoruz. Ayrıca 2020 yılında TEB Arval, Ecovadis tarafından Gümüş madalya ile ödüllendirildik.” şeklinde açıkladı. 

Arval Beyond’un ilk yılı 2021’de yeni ufuklar

Arval, 2021 yılında stratejisini somut hedefler odağında uygulamayı sürdürecek. Bu yılın projeleri arasında yer alan bazı başlıklar ise şu şekilde:

• Kurumsal ihtiyaçlara yönelik yeni çözümler: Arval Beyond’un 360 derece Mobilite taahhüdü kapsamında sunulacak olan Mobilite Merkezi, Mobilite Uygulaması ve Mobilite Danışmanlığı,
• 2021 yılında başlatılacak, dönüşüm odaklı KSS projesiyle desteklenen, Elektrikli Araç siparişi sayısını iki katına çıkarma, 
• Yeni kitlelere ve coğrafyalara ulaşılmasını sağlayacak iddialı bir işbirlikleri programı. 

Arval Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alain van Groenendael ise, şu değerlendirmede bulundu: “2020 yılında yaşanan kriz müşterilerimizin, Arval Beyond kapsamında belirlediğimiz önceliklere ihtiyaç duyduklarını ortaya koydu. Arval, bugün daha da güçlü yapısı ve performansı, öncü ruhu ve KSS taahhütleriyle pazara liderlik ediyor. Önümüzdeki yıl içinse son derece umutluyum. Planladığımız çok sayıda proje ve girişim var. Bugün yaptığımız yatırımların 2021 ve ötesinde vizyonumuzu güçlendireceğine inanıyor ve 2021’de, bir önceki senenin filo büyümesi alanındaki performansımızın ötesine geçeceğimizi düşünüyoruz.”

Arval 2020 faaliyet sonuçlarına ek olarak, 10 Mart 2021 tarihine yıllık finansal sonuçlarını basına açıklayacak.

*Kıyaslanabilir bazdaki 2019-2020 dönem sonu büyüme oranları. 
** çok markalı tam kapsamlı kiralama

 

Arval Hakkında:
Aralık 2020 itibariyle tüm dünyada yaklaşık 1,4 milyon kiralanmış aracı olan Arval, tam kapsamlı araç kiralama ve yeni mobilite çözümlerinde uzmanlaşmıştır. Her gün 30 ülkedeki 7.200'den fazla Arval çalışanı, büyük uluslararası işletmelerden küçük işletmelere, bireysel müşterilere kadar tüm müşterilerinin seyahatlerini sorunsuz ve sürdürülebilir kılmak için esnek çözümler sunmaktadır. 
Arval, 50 ülkede 3 milyon aracı ile filo yönetimi endüstrisinde dünya lideri olan Element-Arval Global Alliance'ın kurucu üyesidir. Arval 1989 yılında kurulmuştur ve bir BNP Paribas kuruluşudur. BNP Paribas grubu içinde Arval, Bireysel Bankacılık ve Hizmetler bölümünde yer almaktadır.

www.arval.com

TEB Arval Hakkında:
TEB Arval, bir TEB ve BNP Paribas Grubu şirketi olarak 2007 yılında kurulmuştur. BNPP iştiraki olan Arval’in uzmanlığından yararlanan TEB Arval, kurumlara operasyonel kiralama ve filo yönetimi çözümleri sunmaktadır. TEB Arval Müşterinin tüm araç filosunun sorumluluğunu alarak, araçların satın alınması, finansman, yönetim, idari işler, vergi takibi ve kontrolü, sözleşme süresince bakım, onarım ve kaza yönetimi, gibi hizmetlerin verilmesini sağlar.

BNP Paribas Hakkında :
BNP Paribas, uluslararası alanda faaliyet gösteren Avrupa'nın önde gelen bankalarından biridir ve 151.000'den fazlası Avrupa'da olmak üzere, yaklaşık 199.000 çalışanıyla 71 ülkede faaliyet göstermektedir. Grup, üç ana faaliyetinde kilit pozisyonlara sahiptir: Yurtiçi Piyasalar ve Uluslararası Finansal Hizmetler (bireysel bankacılık ağları ve finansal hizmetleri Bireysel Bankacılık ve Hizmetler kapsamındadır) ve iki müşteri grubuna hizmet veren Ticari ve Kurumsal Bankacılık: kurumsal müşteriler ve yatırımcılar. 
Grup, finansman, yatırım, tasarruf ve sigorta korumasını kapsayan çözümlerle tüm müşterilerine (bireyler, toplumsal kuruluşlar, girişimciler, KOBİ'ler, kurumsal ve ticari müşteriler) projelerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olur.
Grup, Avrupa'da, Belçika, Fransa, İtalya ve Lüksemburg iç piyasalarında bulunur ve BNP Paribas Personal Finance, tüketici kredilerinde Avrupa lideridir.
BNP Paribas, entegre bireysel bankacılık modelini Akdeniz ülkelerinde, Türkiye'de, Doğu Avrupa'da ve Amerika Birleşik Devletleri'nin batı kesiminde geniş bir ağda hayata geçiriyor. Kurumsal Bankacılık ve Uluslararası Finansal Hizmetler faaliyetlerinde, BNP Paribas ayrıca Avrupa'da en üst konumlara, Amerika'da güçlü bir varlığa ve Asya-Pasifik'te sağlam ve hızla büyüyen bir işletmeye sahiptir.

www.bnpparibas.com

Devamını oku Daha az göster