Resultados Arval Q1 2022

Arval araç filosu, 2022 ilk çeyrekte güçlü bir büyüme kaydetti

DİJİTAL HABERLER 13 May 2022

BNP Paribas Group'un 2022 ilk çeyrek sonuçlarını yayınlanmasıyla birlikte Arval, filosunun güçlü ve sürekli bir büyüme kaydederek (31 Mart 2021'e kıyasla +%6,5) 1.483.317 araca ulaştığını açıkladı. Arval’in yeni araç siparişlerinin %32,7'sinin elektrikli araçlardan oluşması (31 Mart 2021'de %27,2) enerji geçişinde belirgin bir artış olduğunu gösteriyor.

Arval Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Alain van Groenendael: “2022'nin ilk üç ayında, Arval'in performansı pazarı geride bırakmış durumda. Özellikle pandemiye, araç tedariğinde yetersizliklere, Ukrayna'daki krize ve küresel makroekonomik ortamda benzeri görülmemiş zorluklara rağmen bu olağanüstü bir başarıdır " diyor.

Özellikle küresel çapta fiyat artışları ve yeni araç bulunurluğuyla ilgili zorlukların müşterilere etkisini azaltmak için Arval; müşterilerine önceden planlama yapmalarına ve kendilerine en uygun çözümü bulmalarına yardımcı olmak için birkaç ay önce "The Journey Goes On" kampanyasını başlattı. Buna ek olarak, Arval müşterilerine sözleşme uzatma (uygun olduğunda), Orta Vadeli Kiralama ve Arval Adaptiv (Arval'ın abonelik teklifi) gibi esnek kiralama çözümleri, filo maliyetini düşürmek ve enerji geçişini hızlandırmak için yenilikçi bir çözüm olarak Arval Connect’i sunuyor. Arval ayrıca mevcut ortaklıklarını geliştirerek ve yenilerini inşa ederek otomotiv sektöründe kilit oyuncularla işbirliğini sürdürmektedir.

"Yıllık olarak yayınlanan Arval Mobility Observatory Barometresi'nden elde edilen son sonuçlar; mevcut çalkantılı ortama rağmen, filo ve mobilite karar vericilerinin geleceğe dair iyimser olduklarını gösteriyor. Karar vericilerin %94'ü mevcut filolarının istikrarlı bir şekilde devam etmesini ve önümüzdeki 3 yıl içinde büyümesini bekliyor. Arval olarak bu dinamik pazara katkıda bulunmaktan ve özellikle zor dönemlerde Operasyonel Kiralamanın önemini bir kez daha göstermekten mutluluk duyuyoruz ", diyerek sonlandırıyor A. van Groenendael.  

Devamını oku Daha az göster