Home > Arval Active Link Hakkında Bilgilendirme

COVID 19 DUYURU    Detaylı bilgi için tıklayınız

Arval Active Link Hakkında Bilgilendirme

SIKÇA SORULAN SORULAR

AAL (Arval Active Link) hizmeti neden sonlandırılmıştır?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (“BTK”) 2019/DK-TED/053 sayılı kararı uyarınca araçlarınızda kullanılan Araç Takip Sisteminde  (Arval Active Link) data transferi sağlayan  SIM kartların ülkemizde mobil elektronik haberleşme hizmeti sunmak üzere yetkilendirilmiş̧ işletmecilerden temin edilmesi veya söz konusu işletmeciler tarafından kontrol edilebilecek şekilde programlanabilir olması, ayrıca kullanılacak sunucuların Türkiye’de bulundurulması gerekmektedir. Bu kapsamda sunulan bu hizmetlerin durdurulması zorunluluğu doğmuştur.

Hizmetin sonlandırılması sonrasında aracımda herhangi bir işlem yapılmasına gerek var mı?

Aracınızda mevcutta kullanmış olduğunuz cihazlar pasif hale getirilerek sinyal bağlantısı sona erdirilecektir. Kontrat bitiminizde de cihazlar aracınızdan sökülecektir. Ürün iptali için aracınızda herhangi bir işlem yapılmayacaktır. 

Bu uygulama sadece TEB Arval’in sunmuş olduğu bu hizmete özel bir durum mu? Diğer markalarda da bu tür hizmetler sonlandırılacak mı?

Sunucularını yurtdışında bulunduran ve uluslararası SIM kart kullanan tüm üretici firmalar bu mevzuata uymakla yükümlüdür.

AAL hesabıma ulaşabilecek miyim?

Hesabınıza 30 Haziran tarihine kadar geçmiş dönem raporların alabilmeniz adına erişim sağlayabileceksiniz. TEB ARVAL’in raporlara erişimi olmadığı için bu tarihten sonra geçmiş tarih raporuna erişim sağlanamayacağını hatırlatmak isteriz.