YASAL UYUM

YASAL UYUM

 

YASAL UYUMUN AMACI

  • Arval Grup Yönetimi tarafından yayımlanan prosedürlere ve talimatlara, yasal ve düzenleyici hükümlere, mesleki ve etik standartlara, Yönetim Kurulu kararlarına saygı göstermek,
  • Müşterilerimizin çıkarlarının ve Grubumuzun itibarının korunmasını sağlamaktır.

MESLEK AHLAKI

Grubumuzun vizyonuna ve sağlam değerlerine dayalı olan , tüm Arval çalışanları tarafından paylaşılan sorumlu davranış kurallarını teşvik ederek işimizin her alanında fark yaratıyoruz. Bu değerler ve vizyon bizlere rehberlik etmekle ve kurumsal kültürümüzü ve itibarımızı şekillendirmekle kalmayıp, Arval müşterilerinin, tedarikçilerinin ve ortaklarının gözündeki marka imajını da kuvvetlendiriyor.

Sürekli büyüyen uluslararası bir şirket olan Arval, paydaşlarla olan ilişkilerini en yüksek kalite uygulamaları ile devam ettirmeye çalışmaktadır. Karşılıklı güvene dayalı sürdürülebilir ilişkiler her seviyede ve her koşulda dürüstlüğe, güvenilirliğe, saygıya, adil ve tarafsız karar alma üzerine kurulmuştur.

İtibarımız esas olarak çalışanlarımızın hizmet kalitesi ve dürüstlüğüne dayanır. İşimize yansıttığımız Kurumsal değerlerimiz (Cevap verilebilirlik, Yaratıcılık, Taahhüt ve Azim) ile örnek davranmamızı gerektirir. Arval Etik Kuralları şirketimiz bünyesinde geçerli olan temel kuralları belirler.

Etik Kurallarımız tüm çalışanlarımıza görevlerini yerine getirirken doğru kararlar almaları için sorumluluklarını daha iyi bilmeleri konusunda rehberlik etmeyi amaçlar ve ayrıca aksiyonlarımıza rehberlik etmek, seçimlerimizi teşvik etmek ve değerlerimizi hayata geçirmek açısından da bizlere yardımcı olur.

BNP PARIBAS GRUBU ETİK İLKELER YÖNETMELİĞİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN.

İÇ BİLDİRİM

Çalışanlarımız tarafından gösterilen sorumlu yaklaşım, dürüstlük ve güvenilirlikten gurur duyuyoruz. Güvenebileceğiniz bir şirket olabilmek için kendimize yüksek standartlar belirledik. Çalışanlarımız veya Arval ile iş ilişkisi olan kişiler şirket içi standartlarımızın, yasal düzenlemelerimizin veya davranış kurallarımızın olası ihlallerini herhangi bir zamanda rapor etmek isterlerse, bunu aşağıdaki online formu kullanarak veya aşağıdaki adreslere e-mail veya mektup göndererek yapabilirler:

E-mail:

 

 

Posta Adresi:

compliance@arval.com

Personal/Confidential
Permanent Control & Compliance Director
22 Rue des 2 Gares
92564 Rueil-Malmaison
FRANCE

Yasal düzenlemelerimiz ve şirket içi bildirim ilkelerimiz çerçevesinde bilgi gizliliğini garanti ediyoruz. Bize şikayetlerinizi isimsiz olarak gönderebilirsiniz, ancak şikayet konusu olayların daha fazla açıklama gerektirmesi halinde size herhangi bir soru sormamız mümkün olmayabilir. Tüm bildirimler dikkatli ve gizli bir şekilde incelenecektir. Kanıtlanmış tüm ihlaller şirket içi disiplin politikasına ve/veya yasal/düzenleyici kurallara uygun olarak soruşturulacaktır.