Periyodik bakım

Rahatınız ve güvenliğiniz için aracınızın periyodik bakımı önemlidir.

 • Periyodik Bakım

  Onarım

  Rahatınız ve güvenliğiniz için aracınızın bakımlarının düzenli olarak yapılması çok önemlidir

  Aracınızın periyodik bakımını ne zaman yapmalısınız?

  Bakım aralıkları, aracınızdaki kullanım kılavuzunda belirtilmiştir ve genellikle araç gösterge panelinde uyarı olarak gösterilir. Bakım zamanı geldiğinde TEB Arval’in anlaşmalı servislerinden birinden randevu alarak aracınızın bakımını yaptırabilirsiniz. Anlaşmalı servis ağımıza My Arval platformu üzerinden ulaşarak randevu talebinizi iletebilirsiniz. 

   

  Fenni muayene

  Aracınızın trafik kanunu dahilinde zorunlu kılınan ve fiziki kontrol gerektiren muayenesi yaklaştığında TEB Arval sizi bilgilendirecektir. Bilgilendirmeye istinaden muayeneyi yapmaya yetkili istasyonlardan randevunuzu oluşturarak muayenenizi yaptırabilirsiniz. Kira kontratına vale hizmeti dahil olan kullanıcılarımız için süreç TEB Arval yetkilileri tarafından organize edilecektir. 

   

  Kendiniz neleri kontrol etmelisiniz?

  Aracın sürücüsü olarak, yağ seviyesini, soğutma suyu seviyesini ve lastik basıncını, ad-blue seviyesini (bazı dizel araçlar için) düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Detaylı bilgi için araç güvenlik kılavuzumuzu inceleyebilirsiniz. 

  Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var? SSS bölümümüzü kontrol edin.

 • Lastik Değişimi

  Lastik değişimi

  Lütfen lastik değişimlerinizi zamanında gerçekleştirin. 

  Lastiklerimi ne zaman değiştirmeliyim?

  Güvenliğiniz bizim için çok önemlidir. Bu nedenle lastiklerinizin, diş derinliği 2 mm'ye geldiğinde değiştirmenizi tavsiye ederiz. Anlaşmalı lastik servislerimize My Arval platformu üzerinden ya da 444 27 24 no'lu sürücü hattımızı arayarak ulaşabilirsiniz. 

  Lastik Talep Formunu doldurarak yeni lastik isteyebilirsiniz.

   

  Kış Lastikleri

  Kontratında kış lastiği hakkı olan sürücülerimizin, hava sıcaklığının 7 derecenin altına düşmesi halinde kış lastiklerini taktırmanızı tavsiye ederiz. Eylül - Ekim aylarında kış lastiklerinizi, Mart ve Nisan aylarında yaz lastiklerinizi taktırmayı unutmayın. 

  Daha fazla bilgi için SSS bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

 • Fenni muayene

  muayene

  Binek araçlar için fenni muayenenin İlk tescil tarihinden itibaren 3.yılın sonunda yapılması gerekmektedir. Aracınızın trafik kanunu dahilinde zorunlu kılınan ve fiziki kontrol gerektiren muayenesi için 444 2 724 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi edinebilirsiniz. Kira kontratına vale hizmeti dahil olan kullanıcılarımız için süreç TEB Arval yetkilileri tarafından organize edilecektir. 

Neden TEB Arval?

Bize güvenebilirsiniz:

30 yılı aşkın filo deneyimine sahip küresel bir ortağın gücü sizinle

Bizimle iş ortağı olun:

Uzman ekibimiz ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler üretir

Hep yanınızdayız:

Bize ne zaman ihtiyacınız olursa dijital ve kişisel olarak buradayız.

Sürüşün keyfini çıkarın:

yolculuklarınızın tüm sürecini kolaylaştırıyoruz