Home > Musteri > Güvenli Sürüş Eğitimleri

COVID 19 DUYURU    Detaylı bilgi için tıklayınız

Güvenli Sürüş Eğitimleri

Güvenli, Çevreci ve Ekonomik Sürüş Eğitimleri

TEB Arval’in çevre dostu ve insanı önemseyen tutumu doğrultusunda, kiralanan her yeni aracın sürücüsüne, trafikte davranış kuralları, ekonomik yakıt tüketimi vb. konuları içeren sürüş eğitimleri verilir.

Hangi eğitimleri alabilirim?

İhtiyacınıza göre aşağıdaki dört eğitim tipinden birini seçebilirsiniz. Eğitimlerimiz genel olarak teorik ve pratik kısım olmak üzere verilmekte olup, ortalama yarım gün sürmektedir.

1) Defansif Sürüş Eğitimi

2) Ekonomik ve Çevre Sağlığı Eğitimi

3) Gece Sürüş Teknikleri Eğitimi

4) İleri Sürüş – Kaymayı Önleme Eğitimi

Eğitim içerikleri hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Bu Hizmetin Ücreti nedir?

TEB Arval’den yeni araç kiralayan müşterilerimiz bu hizmetten herhangi bir ücret ödemeden faydalanabilirler.

Nasıl Faydalanırım?

TEB Arval’in sürüş eğitimlerinden faydalanmak için müşteri temsilcinizle irtibata geçmeniz gerekmektedir.

Eğitim talebinde bulunmak için lütfen tıklayınız. 

Eğitime katılmak isteyen sürücülerinizin; isim - soy isim, kullandıkları TEB Arval araç plakaları ve GSM numaralarını bir listeyle TEB Arval müşteri temsilcinize iletmeniz yeterlidir. İleteceğiniz katılımcı listesi TEB Arval yetkilileri tarafından, Autodrom’a bildirilecek ve eğitim rezervasyonu için filo yetkiliniz, Autodrom tarafından geri aranacaktır.

Bu Hizmetin Sağlayacağı Avantajlar Nelerdir?

Trafik kazaları sonucu oluşabilecek iş gücü, maddi ve manevi kayıpların azaltılması, ekonomik sürüş prensiplerinin benimsenmesiyle yakıt giderleri ve araç bakım onarım maliyetlerinde ciddi oranda azalma olur. Karbondioksit salınımının azaltılmasıyla da çevreye pozitif katkı ve sürücülerinizin trafikteki örnek davranışları marka imajınıza olumlu katkı sağlar. Sürüş eğitimleriyle, yakıt maliyetlerinizde %15’e varan oranda tasarruf elde edebilirsiniz.

Eğitim Tarihi Nasıl Belirleniyor?

Haftanın yedi günü eğitim verilebilmektedir (Hafta içi-Hafta sonu). Eğitim talebinin TEB Arval müşteri temsilcisine iletilmesinin ardından, Autodrom yetkilileri müşteri filo yetkilisine geri dönüş yaparak eğitim tarihini ve randevusunu organize edecektir.

Eğitime Giderken Hangi Evrakların Yanında Bulundurulması Gerekmektedir?

Katılımcı; sürücü ehliyetini ve TEB Arval araç ruhsatı veya ruhsat fotokopisini mutlaka yanında bulundurmalıdır. Eğitim günü, Autodrom yetkilileri tarafından iletilecek eğitim formunun doldurulması gerekmektedir.

Eğitim Programı Kaç Kişilik Organize Edilebilir?

Defansif Sürüş, Ekonomik ve Çevre Sağlığı, Gece Sürüş Teknikleri Eğitimi - Autodrom Tuzla tesisinde yapılacak olan her eğitim günü için minimum 3 kişi olarak organize edilmelidir.

İleri Sürüş – Kaymayı Önleme Eğitimi – Autodrom Tuzla tesisinde yapılacak olan her eğitim günü için minimum 5 kişi olarak organize edilmelidir.

Eğitimler İstanbul dışında da veriliyor mu?

Talep edilmesi durumunda İstanbul dışında eğitim imkanı sunulmaktadır. İstanbul dışında sunulması planlanan eğitimlerde, Autodrom eğitmenlerine ait ulaşım, konaklama vs. ile ilgili doğacak tüm masraflar eğitimi talep eden firma tarafından karşılanmalıdır. Katılımcı sayısının uygun olması halinde eğitim günü birlik olarak organize edilebilir. Eğitim öncesi eğitmen masrafları ile ilgili Autodrom yetkilileri ile görüşebilirsiniz.